DoelHome
DoelDoel
ActiviteitenAgenda
PublicatiesPublicaties
JaarverslagJaarverslag
ScriptieprijsScriptieprijs
Lid worden?Lid worden
Lid worden?Reageren
BestuurBestuur
LinksLinks

Vereniging Gelre

Jaarverslag 2008

Leden

Op 31 december 2008 telde de vereniging 687 leden, dit betekent dat er in de loop van het jaar een netto verlies optrad van zeventien leden.
Ereleden zijn prof. mr. O. Moorman van Kappen, mr. J. Maats en drs. C. O. A. baron Schimmelpenninck van der Oije.
De ledenadministratie werd bijgehouden door ons lid drs. W. J. P. Coops.

Bestuur

Tijdens de zomervergadering nam dr. F.W.J. Scholten, eerste secretaris, afscheid als bestuurslid. Hij heeft sinds 1987 de vereniging niet alleen gediend als secretaris maar zich ook vanaf 1985 ingezet als lid van de redactiecommissie van de Biidragen en Mededelingen Gelre. In zijn plaats benoemde de ledenvergadering dr. F.J.W. van Kan (algemeen directeur van het Gelders Archief). Ook mw. drs. J. Jas (conservator bij Geldersch Landschap & Geldersche Kasteelen) werd benoemd tot bestuurslid; zij zal de portefeuille PR/communicatie op zich nemen.
De overige bestuursleden in 2008 waren prof. dr. J. A. H. Bots (voorzitter), M. Gras (penningmeester), mw. drs. C.C. van der Woude (tweede voorzitter en tweede secretaris), dr. J. Kuijs (publicaties) en mr. J. R. O. Dantuma (excursies).

Winter- en zomervergadering

De wintervergadering vond plaats in Tiel op 2 februari, de zomervergadering werd gehouden op 21 juni in Deventer (zie activiteiten 2008).
De excursiecommissie, die beide vergaderingen organiseert, bestond uit mw. Y.E. Jakobs-Lommers en mr. J. R. O. Dantuma en drs. R. H. W. Nijhof.

Publicaties

De redactie van Bijdragen en Mededelingen Gelre werkte in 2008 aan de totstandkoming van deel XCIX van het jaarboek. Het bevat acht bijdragen over uiteenlopende onderwerpen uit de Gelderse geschiedenis en daarnaast de rubriek boekbesprekingen, in totaal 260 bladzijden.

Drs. R. Visschers en dr. J.A.E. Kuijs traden toe tot de redactie; de eerste nam de eindredactie over van dr. J.G.M.M. Rosendaal, de tweede volgde scheidend verenigingssecretaris dr. F.W.J. Scholten op.
Overige redactieleden waren prof. dr. F. Keverling Buisman (voorzitter), dr. M. F. M. Wingens (secretaris), dr. J. G. M. M. Rosendaal, mw. dr. D. Verhoeven, dr. J. Vredenberg en dr. J. Benders.

Het mededelingenblad De Heraut Gelre verscheen twee maal. De redactie bestond uit R. H. W. Nijhof en de eerste secretaris van de vereniging.

Ook in 2008 trad A.G. Stern op als webmaster voor de site van Gelre.

Jaarverslag 2007
Jaarverslag 2006
Jaarverslag 2005
Jaarverslag 2004